• odra.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
Start
wtorek, 22 października 2019
MISTRZOWIE LITERATURY DZIECIOM CZYLI „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH” Drukuj
poniedziałek, 10 czerwca 2019
Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Nielubi dnia 7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Św. Floriana w Brzegu Głogowskim odbyło się spotkanie autorskie uczniów klas III -VII z pisarką książek dla dzieci i młodzieży panią Agnieszką Tyszką. Było ono zorganizowane w ramach projektu Mistrzowie Literatury Dzieciom czyli „Z książką na walizkach” po Dolnym Śląsku. Pisarka opowiedziała dzieciom jak powstają jej książki, skąd czerpie pomysły na fabułę i postacie w nich  występujące a także, których bohaterów swoich książek lubi najbardziej. Pani Agnieszka odczytała również kilka najciekawszych fragmentów swoich najnowszych książek. Uczniowie mieli do wykonania małe zadanie, które polegało na wymyśleniu marzeń dla zwierzęcych bohaterów książek tj.: kota, psa, konia, jeża, ptaka czy też, borsuka. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i fantazją.

Na zakończenie młodzi słuchacze chętnie zadawali autorce pytania oraz mieli okazję kupić książki wraz z autografem pani Agnieszki.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku.

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry